انواع سرویس های دیتا:

 انواع سرویس های دیتا:

Internet
Intranet
MPLS

مشخصات سرویس های دیتا:
سرویس اینترنت:
اينتـرنت از پيوند تعداد بی شماری شبكه ارتباط رايانه‌ای كه حاوی اطلاعات متنوع ای هستند تشكيل میشود که در آن تبادل اطلاعات شامل متن ، صوت ، تصوير و ... صورت میپذیرد. با توجه به ایجاد یک شبکه گستردهIP در سراسر کشور و فراهم نمودن دروازه های پرظرفیت بین الملل از طریق بسترهای فیبر نوری در مسیرهای مختلف ارتباطی و با اتصال مستقیم به اصلی ترین نقاط Gate way در دنیا ، کلیه متقاضیان حقوقی در سراسر استان قادر به دریافت پهنای باند مورد تقاضا از شرکت مخابرات استان جهت اتصال به شبکه جهانی اینتـرنت میباشند.
سرویس اینترانت:
اينتـرانت سرویسی است جهت اتصال شبكه هاي مختص يك سازمان يا مجموعه خاصی از چندین شبکه سازمانی که همانند شبکه اینترنت به یکدیگر راهیابی شده با این تفاوت که بدلیل ماهیت آن ( استفاده از آدرسهای IP مجازی ) قابلیت دسترسی مشترکین سرویس مذکور به منابع خارج از کشور مقدور نبوده و صرفا جهت اتصال درورن کشوری شبکه های یک یا چندین سازمان به یکدیگر استفاده میگردد. از مزایای این سرویس میتوان وابسته نبودن آن به نوع تجهیزات انتقال را ذکر نمود که نتیجتاً ارائه سرویس را سهل مینماید. امکان اتصال اينتـرانت ها نیز در مواردی خاص از طریق لایه ارتباطی Extranet به اينتـرنت مقدور میباشد که در این صورت تامین امنيت برای شبكه مذکور بسيار حياتی میباشد. کلیه متقاضیان حقوقی قادر به دریافت پهنای باند مورد تقاضا از شرکت مخابرات استان جهت اتصال به شبکه کشوری اینتـرانت میباشند.

سرویس MPLS :
MPLS یک سرویس بر روی بستر شبکه IP میباشد که بنا به درخواست مشتری ارتباط شبکه ای در سطح کشور را بین دو یا چندین نقطه برقرار می‌گرداند. بطور پیش فرض توپولوژیFull Mesh برای تمامی مکانهای مختلف شبکه مشتری پیاده می گردد، لذا بر اساس این توپولوژی کلیه نقاط انتهایی شبکه مذکور بدون نیاز به مسیریابی از طرف نقطه مرکزی قادر به ارتباط مستقیم با یکدیگرنیز میباشند. در صورت درخواست مشتری برای برقراری ارتباط بین چند نقطه با توپولوژی Hub and Spoke ارتباط کلیه نقاط فقط با نقطه مرکزی برقرار و ارتباط نقاط فرعی با یکدیگر بصورت مستقیم برقرار نمیگردد.

توضيح :
سرويس مورد نياز جهت برقراري ارتباطات نقطه به نقطه برون استانی ، MPLSمیباشد که کلیه تقاضاها بایستی توسط نقطه مبدأ به شرکت مخابرات ایران-امور تجاری با ادرس تهران- بزرگراه همت- بلوار سردار جنگل - نبش کوچه شاهد 2و3 شرکت مخابرات ایران امور تجاری ارسال گردد.

نحوه ارائه سرویسهای دیتا :
1- متقاضیان سرویسهای اینترنت ، اینترانت و MPLS درون استانی (اشتراکی و اختصاصی) بایستی درخواست خود را با ذکر آدرس دقیق و تلفن محل خط و اعلام پهنای باند مورد نیاز به شرکت مخابرات استان و متقاضیان سرویس های MPLS بین استانی باید درخواست خود را با ذکر آدرس دقیق و تلفن محل خط و اعلام پهنای باند مورد نیاز به شرکت مخابرات ایران-امور تجاری تحویل نمایند.
2- بررسی درخصوص امکان واگذاری ارتباط در محل مورد تقاضا به لحاظ تجهیزاتی و مسیر فیزیکی صورت پذیرفته و پس از حصول نتیجه مثبت مراتب به متقاضی اعلام گردد.
3- متقاضی موظف می باشد نسبت به تکمیل مدارک پرونده مطابق آئین نامه های ابلاغی ظرف مهلت اعلام شده اقدام نماید.
4- پس از تکمیل پرونده و اخذ مجوز واگذاری ، میزان هزینه های پرداختی برابر تعرفه های مصوب کتباً به متقاضی اعلام می گردد.
5- در سرویسهای اختصاصی مطابق ضوابط ، معادل یک و نیم ماه آبونمان به عنوان پیش پرداخت و مبلغ یک میلیون و نودهزار ریال بعنوان هزینه نصب برابر تعرفه های مصوب از متقاضی اخذ خواهد گردید. متقاضی موظف به تحویل اصل فیشهای واریزی به اداره فروش و خدمات پس از فروش شرکت مخابرات استان و تکمیل فرمهای اشتراک می باشد.
6- همزمان با تکمیل فرم اشتراک یک نسخه قرارداد واگذاری خط به متقاضی تحویل می گردد که پس از امضای صورتجلسه تحویل خط ،‌متقاضی که از این پس مشترک نامیده می شود بایستی قرارداد را تکمیل و عودت نماید.
7- از تاریخ تحویل خط ، مشترک موظف به پرداخت صورتحسابهای صادره می باشد.
8- در مورد متقاضیان دریافتIP address سرویس اینترنت ، مشترک بایستی نسبت به تکمیل و ارسال فرمRipe به آدرسهای پست الکترونیک اداره نگهداری ارتباطات دیتا استان این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید و در تهران به آدرس پست الکترونیک این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید اقدام نماید. تعدادIP address های قابل واگذاری بر اساس ضوابط موجود مطابق پهنای باند واگذار شده خواهد بود.
9- در صورت هر گونه تغییر در آدرس پستی مشترک موظف به اعلام آدرس جدید می باشد.
10- در صورت نیاز به هر گونه تغییر در اشتراک واگذار شده اعم از تغییر پهنای باند و یا تغییر محل خط مراتب بایستی کتباً به شرکت مخابرات استان و یا شرکتمخابرات ایران اعلام گردد.

توضیحات :
• تمامی سرویسهای فوق بصورت Dedicated (اختصاصی) و Sharing( اشتراکی ) برای اشخاص حقیقی و حقوقی قابل واگذاری می باشد .
• درج کلمه اطلاع رسانی و یا ارائه خدمات اینترنت در موضوع شرکت های متقاضی سرویس اینترنت و مجوز ISP ( Internet Service Provider ) ضروری می باشد.
• چنانچه متقاضی نسبت به تکمیل مدارک (‌موضوع بند 3 ) و یا واریز هزینه های اولیه (‌موضوع بند 5 ) در مهلت مقرر اقدام ننماید نسبت به لغو رزرو تجهیزاتی و ارتباطی و حذف اولویت واگذاری خط اقدام خواهد گردید.

شماره هاي تماس اداره نگهداری ارتباطات داده های استان كرمان:
رئيس اداره : 32220665

مرکز تماس 2010پاسخگوی شبانه روزی مشکلات صورتحساب و سرویس

شماره های تماس اداره فروش تجاری:
رییس اداره:31228846
کارشناس و مسئول :31228213-31228227-31228851
کارشناس امور مشتریان تجاری:31228825-3122884531228829-31228837-31228836-31228849
نمابر:31228227