حضورمهندس حسینی در جلسه شورای اداری شهرستان انار

مهندس سید رهام حسینی : با نگاه جدی دولت به این استان ظرفیتِ پهنای باند از ۱۴۰ گیگا بایت به ۷۰۰ گیگابایت افزایش خواهد یافت.

حسینی  مدیر مخابرات منطقه کرمان با حضور در جلسه شورای اداری شهرستان انارکه با حضور زهرودی فرماندار شهرستان انار وآقای منتظری امام جمعه این شهرستان وآقای  انارکی نماینده مردم شهرستان رفسنجان وانار در مجلس شورای اسلامی برگزار شد اظهار داشت : ظرفیت پهنای باند استان کرمان که یکی از شاخص های مهم استان است و نیاز به توسعه داشت طی ۱۰ ماه گذشته از ۷۰ گیگابایت به ۱۴۰ گیگابایت افزایش دادیم و در شهرستان انار نیز پهنای باند را از ۲.۵ گیگابایت به ۱۰ گیگابایت رساندیم چون توسعه سایت های موبایل و اینترنت در شهرستان ابتدا به توسعه پهنای باند نیاز دارد تا شاخص های بعدی را توسعه دهیم.

وی اضافه کرد: پروژه دیگری مربوط به شرکت سینا در راستای افزایش پهنای باند در ۴۳ نقطه کشور از شهریور ماه امسال آغاز خواهد شد که ۱۱۰ میلیارد هزینه در بر دارد و با اجرای این پروژه در استان کرمان پهنای باند به ۷۰۰ گیگابایت خواهد رسید.

حسینی بیان کرد: در سطح استان پوشش ارتباطی جاده های اصلی و فرعی تا ۹۵ درصد محقق شده و برنامه ریزی خواهد شد تا ۵ درصد دیگر نیز از این امر بهره مند شوند.

وی تصریح کرد: در بحث تلفن ثابت هم جاهایی که در نوبت هستند از جمله شهرستان انار تیمی اعزام و بررسی خواهد شد و مسائل برطرف خواهد شد.

در پایان مدیر مخابرات منطقه کرمان یادآور شد: تحریم نمی تواند جلوی توسعه و فعالیت ها را بگیرد و تلاش کردیم تا عقب ماندگی قبلی ها را جبران کنیم؛ لذا در سطح استان در بحث دیتای پرسرعت ۵ هزار و ۲۰۰ مشترک، در بحث زیرساخت های فیبر نوری هم یکهزار و ۳۰۰ کیلومتر شبکه فیبر نوری بین شهری، در حوزه فیبرنوری شهری هم یکهزار و ۵۰۰ کیلومتر و فیبر روستایی نیز یکهزار و ۴۰۰ کیلومتر داریم که در مجموع ۴۲۰۰ کیلومتر در سطح استان فیبر نوری داریم.