دستاورد‌های دولت در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات ۷۰ میلیون مشترک؛ آمار کاربران فعال تلفن همراه


وزیر ارتباطات گفت : آمار کاربران فعال تلفن همراه در کشور به ۷۰ میلیون مشترک رسیده و با عبور از ترکیه مقام اول منطقه را از آن خود کرده است.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، محمد جواد آذری جهرمی در گفتگو با برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران به دستاورد‌های دولت در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد .

و ی با بیان اینکه این وزارتخانه در دو سال اخیر پوشش نسل ۳ و ۴ را در شهر‌های کشور به پایان رسانده است، افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات امسال توانست ۵۸ هزار کیلومتر از جاده‌های کشور را زیرپوشش پهنای باند قرار دهد و ۷۸ درصد از روستا‌ها را نیز به شبکه ملی اطلاعات متصل کند.
وی ادامه داد: همچنین در این مدت توانسته ایم تعداد کاربران فعال تلفن همراه در کشور را به بیش از ۷۰ میلیون مشترک برسانیم و با عبور از ترکیه مقام اول منطقه را به دست آوردیم.

آقای آذری جهرمی افزود: این وزارتخانه در حوزه فناوری اطلاعات رشد قابل ملاحظه‌ای داشته و امسال توانسته است ۲۵۰ هزار نرم افزار مورد استفاده در تلفن همراه را تولید و روانه بازار کند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه با بیان اینکه برنامه‌های تلفن همراه محور لایه خدمات شبکه ملی اطلاعات را تشکیل می‌دهند، خاطرنشان کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکنون حدود ۸۰ درصد از الزامات لایحه زیر ساخت شبکه ملی اطلاعات را نیز به سرانجام رسانیده است.